Naslovnica ZA WEB - Različitost je najzanimljivija boja života-300x419
Oznaka: W-0741

RAZLIČITOST JE NAJZANIMLJIVIJA BOJA ŽIVOTA, Literati osnovnih škola

Sažetak:

Udruga Mlada pera 01. listopada 2017. godine raspisala je literarni natječaj za sve osnovnoškolce u RH i polaznike hrvatske nastave u inozemstvu. Tema natječaja je široka paleta različitosti, a djeca su je zaista maksimalno iskoristila: dotaknula su se različitosti po vjeri, rasi, fizičkim karakteristikama, sjetila se Down sindroma, autizma, albinizma, djece rastavljenih roditelja, oboljele od raka, ali i opisala razliku između vilice i žlice, višnje i trešnje, napisala pravu studiju o razlici između crne i bijele čokolade, objasnila zašto nam trebaju upravo 4 godišnja doba i zašto žabe vole tortu od muha, djevojčice su objasnile dječacima da plava nije samo njihova boja, otkrivena je tajna iskrenog prijateljstva, putovali smo u Rusiju, Barcelonu, Iran, Slovačku, Afriku, svemir, saznali i tople i tužne obiteljske priče, naučili vrste peciva, dobili i neke recepte za dobar kolač prijateljstva, analize književnih djela, a sve su to ukomponirali u stihove, prozu, intervjue, slikovnice…

Jedna stvar u budućnosti je apsolutno sigurna: gospodine Paulo Coelho, bez uvrede, ali zaboravite na svoju titulu najcitiranije osobe, sada će mladi autori ove knjige postati inspiracija za citate! 

Bilješka o autorima:

Od 266 mladih autora najviše ih je iz Krapinsko-zagorske županije, ali s pojedinačnim radovima iz Bjelovarsko-bilogorske županije, iz čijeg središta grada Bjelovara je i pristiglo najviše radova. 154 rada pristigli su iz 16 županija, grada Zagreba i Bosne i Hercegovine pa je time odmah i prvi natječaj mlade udruge koja još nije proslavila ni prvi rođendan postao međunarodni natječaj. Osim što su pristigli radovi iz svih nižih i viših razreda osnovne škole veseli i velik odaziv područnih škola, a i jedne škole nacionalnih manjina.

Bizovac , Osječko-baranjska županija

Boris Oremuš, 8. razred, OŠ Bratoljuba Klaića

Bjelovar, Bjelovarsko-bilogorska županija

Rene Anušić, 4. B, II. osnovna škola
Ena Černi, 3.C, III. osnovna škola
Ivan Ćurković, 3.C, III. osnovna škola
Nika Drljača, 3.C, III. osnovna škola
Petra Dvoraček, 3. B, IV. osnovna škola
Petar Đipalo, 3.C, III. osnovna škola
Anamarija Đurđević, 4. C, III. osnovna škola
Lidija Đurđević, 8.C, IV. osnovna škola
Josip Gresl, 4. C,  III. osnovna škola
Dora Jelić, 4. C, III. osnovna škola
Rafaela Jelić-Balta, 4. A, IV. osnovna škola
Anamarija Jukić, 8.B, IV. osnovna škola
Martina Kosar, 3. B, IV. osnovna škola
Antonio Kuliš, 4. C, III. osnovna škola
Lucija Malčić, 8.B, IV. osnovna škola
Lana Matuš, 3C, III. osnovna škola
Marta Milaković, 4.A, IV. osnovna škola
Lorena Nemčević, 3.C, III. osnovna škola
Jakov Pećar, 4. A, IV. osnovna škola
Sara Pintarić, 4. C, III. osnovna škola
Vinka Romek Pašalić, 4.A, IV. osnovna škola
Petra Somljačan, 4. A, IV. osnovna škola
Tea Tejić, 4. A, IV. osnovna škola

Božjakovina, Zagrebačka županija

Ema Fruk, 5. razred, OŠ „Stjepan Radić“
Tea Jambročec, 8. razred, OŠ „Stjepan Radić“

Brezovica, Grad Zagreb

Lucija Tešija, 8.A, OŠ Brezovica

Cavtat, Dubrovačko-neretvanska županija

Ida Mihaica, 7.b, Osnovna škola Cavtat

Cerna, Vukovarsko-srijemska županija

Lana Musa, 5.B, OŠ  Matija Antun Reljković
Marija Pranjić, 5.B, OŠ Matija Antun Reljković

Čakovec, Međimurska županija

Lara Hajdinjak, 3. C, I. osnovna škola
Rubi Tiana Horvat, 3. C, I. osnovna škola
Vito Jambrošić, 8.B, I osnovna škola
Ana Korent, 3. C, I. osnovna škola
Lana Kovač, 3. C, I. osnovna škola
Bela Veronika Lovrenčić, 3. C, I. osnovna škola
Lana Magdalenić, 3. C, I. osnovna škola
Fran Ivan Marić, 3. C, I. osnovna škola
Kevin Matjašec, 3. C, I. osnovna škola
Ragib Osmanović (Hrustić), 3, C, I. osnovna škola
Saša Ovčarić, 3. C, I. osnovna škola
Patrik Peras, 3. C, I. osnovna škola
Franka Strnad, 3. C, I. osnovna škola
Gabriel Varović, 3. C, I. osnovna škola
Mihael Vrbanec, 3. C, I. osnovna škola

Čavle, Primorsko-goranska županija

Klara Brdar, 7. B, OŠ Čavle
Petra Premuš, 7.B, OŠ Čavle

Donja Zelina, Zagrebačka županija

Larisa Čoh,  8. B, OŠ Ksavera Šandora Đalskog
Valentina Krajina, 6. A, OŠ  Ksavera Šandora Đalskog
Nika Kranjec,  8.A, OŠ Ksavera Šandora Đalskog
Petra Šimleša, 6. A, OŠ  Ksavera Šandora Đalskog

Donji Miholjac, Osječko-baranjska županija

Lea Aladić, 8.B, Osnovna škola „August Harambašić“
Janja Mišić, 8.B, Osnovna škola „August Harambašić“
Lora Opančar, 8. B, Osnovna škola „August Harambašić“
Ana Sić, 8.B, Osnovna škola „August Harambašić“
Valentina Vorih, 8. B, Osnovna škola “August Harambašić”
Stjepan Vrbešić, 8. B, Osnovna škola “August Harambašić”

Drežnica, Karlovačka županija

Nedeljka Ivošević, 6. razred, PŠ Drežnica, OŠ I.B.Mažuranić Ogulin
Petra Maravić, 5. razred, PŠ Drežnica, OŠ I.B. Mažuranić Ogulin

Dubrovčan, Krapinsko-zagorska županija

Učenici 1. - 8. razreda PŠ Dubrovčan, OŠ Veliko Trgovišće

Gornji Mihaljevec, Međimurska županija

Antonija Jaklin, 5. razred, OŠ Gornji Mihaljevec
David Mlinarić, 6. razred, OŠ Gornji Mihaljevec

Jablan, Primorsko-goranska županija

Antonio Pandurević, 2. razred, PŠ Jablan, OŠ I. G. Kovačića Vrbovsko 

Jastrebarsko, Zagrebačka županija

Eva Brnabić, 6. E, OŠ „Ljubo Babić
Petra Ikić, 6. E, OŠ  „Ljubo Babić“
Anja Stojković, 6. E, OŠ „Ljubo Babić“
Luka Domagoj Žebec, 3. B, OŠ „Ljubo Babić“

Karlovac, Karlovačka županija

Marija Ištvanić ,  7.C, OŠ Banija
Martina Pranjić, 8. B, OŠ Turanj
Vanella Stojčević, 7.B, OŠ Dragojle Jarnević
Elma Sušić, 7. B, OŠ Dragojle Jarnević

Kastav, Primorsko-goranska županija

Maj Toman, 4. C, O.Š. „Milan Brozović“

Končanica / Končenice, Bjelovarsko-bilogorska županija

Karlo Kolaček, 6.A, Češka osnovna škola Josipa Ružičke
Česká základní škola Josefa Růžičky
Ana Lasta, 6.A, Češka osnovna škola Josipa Ružičke
Česká základní škola Josefa Růžičky
Lea Liber, 6. razred, Češka osnovna škola Josipa Ružičke
Česká základní škola Josefa Růžičky
Karlo Ljubojević, 6. razred, Češka osnovna škola Josipa Ružičke
Česká základní škola Josefa Růžičky
Lana Vondra, 6. razred, Češka osnovna škola Josipa Ružičke
Česká základní škola Josefa Růžičky
Lana Zakora, 6. A, Češka osnovna škola Josipa Ružičke
Česká základní škola Josefa Růžičky

Koprivnica, Koprivničko-križevačka županija

Teo Hanžeković, 4.C, OŠ “Braća Radić“

Križevci, Koprivničko-križevačka županija

Laura Tomašić, 7. razred, OŠ Ljudevita Modeca

Ljubešćica, Varaždinska županija

Marija Kranjec, 3. razred, OŠ Ljubešćica
Marija Trakoštanec, 3. razred, OŠ Ljubešćica
Dora Štriga, 8. razred, OŠ Ljubeščica

Mala Subotica, Međimurska županija

Nika Halić, 2. A, OŠ Tomaša Goričanca
Mia Medvedec, 2. A, OŠ Tomaša Goričanca

Martijanec, Varaždinska županija

Dario Kolman, 7. razred, OŠ Martijanec

Nedelišće, Međimurska županija

Nika Borko, 8.D, OŠ Nedelišće
Lea Krištofić, 8. A, OŠ Nedelišće
Luna Lesar, 8. A, OŠ Nedelišće

Nova Bukovica, Virovitičko-podravska županija

Elena Koleno, 8. razred, OŠ Vladimira Nazora

Novi Bezdan, Osječko-baranjska županija

Kristijan Blagus, 2. razred, PŠ Novi Bezdan, OŠ Zmajevac
Lorena Kuhar, 2. razred, PŠ Novi Bezdan, OŠ Zmajevac

Novi Marof, Varaždinska županija

Darija Gazdek, 8. razred, Osnovna škola Novi Marof

Pula, Istarska županija

Valentina Crvenković, 5. B, OŠ Šijana
Nikola Grgić, 6. B, OŠ Šijana
Leona Kablar, 5. B, OŠ Šijana
Klara Peruško, 6. B, OŠ Šijana
Mirna Rajlić 5. B, OŠ Šijana

Rijeka, Primorsko-goranska županija

Paola Salaj, 8.B, OŠ Vežica
Stella Šabanović, 8. A, OŠ Vežica
Ana Šamanić, 7.A, OŠ Vežica

Rogoznica, Šibensko-kninska županija

Marija Vlaić, 4. razred, OŠ Rogoznica

Sesvete, Grad Zagreb

Lovro Kraljević, 5.E,  OŠ Luka
Dora Kuleš, 3. B, OŠ Luka
Nina Lučić, 5. D, OŠ Luka
Ante Mamić, 5. D, OŠ Luka
Korina Medić, 5. E, OŠ Luka
Larisa Meglaj, 5. E,  OŠ Luka
Ana Pehar, 5. D, OŠ Luka
Luciana Svečnjak 5.D, OŠ Luka
Roberta Šantek, 5. D, OŠ Luka
Brigita Šarić, 5. D, OŠ Luka
Patrik Šimunec, 5. B, OŠ Luka
Maja Vučeta, 5.B,  OŠ Luka

Slavonski Brod, Brodsko-posavska županija

Antonela Lipovac, 6. D, OŠ „Đuro Pilar“
Lorena Matanović, 7, A, OŠ „Đuro Pilar“

Sokolovac, Koprivničko-križevačka županija

Mia Ban, 6.B, Osnovna škola Sokolovac
Tin Marijan, 7.B, Osnovna škola Sokolovac
Laura Milinković, 7.A, Osnovna škola Sokolovac
Mirta Savić, 7.A, Osnovna škola Sokolovac

Sovići, Bosna i Hercegovina

Ivona Boban, 7.A, OŠ Fra Stipana Vrljića
Lana Grizelj, 8. A,  OŠ  Fra Stipana Vrljića
Ana Mikulić, 8.A, OŠ Fra Stipana Vrljića

Starigrad-Paklenica, Zadarska županija

Karla Bušljeta, 4. razred, OŠ Starigrad
Duje Marasović, 4. razred, OŠ Starigrad
Marin Zubčić, 4. razred, OŠ Starigrad

Ston, Dubrovačko-neretvanska županija

Ivan Franković – Žile, 8. razred, OŠ Ston
Tamara Matić, 7. razred, OŠ Ston
Veronika Mekišić, 5. razred, OŠ Ston
Martina Radić, 6. razred, OŠ Ston
Žana Vukas,  5. razred, OŠ Ston

Sveti Đurđ, Varaždinska županija

Jana Horvat, 4.B, Osnovna škola Sveti Đurđ

Tomislavgrad, Bosna i Hercegovina

Lucija Bagarić, 9. D, OŠ Ivana Mažuranića
Luca Dodig, 9. D, OŠ Ivana Mažuranića
Josipa Šarac, 9. D, OŠ Ivana Mažuranića

Trnava, Osječko-baranjska županija

Isabela Lukačević, 5.r., OŠ J.J.Strossmayera

Veliko Trgovišće, Krapinsko-zagorska županija

Andrea  Horvat, 6. razred, OŠ Veliko Trgovišće

Vir, Posušje, Bosna i Hercegovina

Josip Polić, 5. razred, OŠ Franica Dall'era, Vir, Posušje
Ivan Polić, 7. razred, OŠ Franica Dall'era, Vir, Posušje

Vrbovec, Zagrebačka županija

Elma Džemaili, 8.A, I. osnovna škola
Laura Ljubaj, 8. C, I. osnovna škola
Valerija Mišain, 7.A, I. osnovna škola

Vuka, Osječko-baranjska županija

Leonarda Matošević,8.razred, OŠ Milka Cepelića

Vukovar, Vukovarsko-srijemska županija

Ana Dubravčić, 4. A, OŠ Nikole Andrića
Lejla Pulić, 6. A,  OŠ Siniše Glavaševića

Zagreb, Grad Zagreb

Nikolina Abramović, 8. A, OŠ Kajzerica
Šimun Brkulj, 4.A, OŠ Grof Janko Drašković
Larisa Dill, 3.A, OŠ Petra Preradovića
Toni Međić, 3. A, OŠ Petra Preradovića
Marta Mikac, 3. B, OŠ Zapruđe
Mia Rotim, 8. razred, O.Š. Tituš Brezovački
Petra Runje, 3.A, OŠ Petra Preradovića
Eva Supanc, 3.A, OŠ Petra Preradovića

Završje, Varaždinska županija

Nina Boltižar, 8. razred, PŠ Završje, OŠ Podrute
Marta Golubić, 8. razred, PŠ Završje, OŠ Podrute
Tina Njegovec, 8. razred, PŠ Završje, OŠ Podrute
Vlatka Vindiš, 8. razred, PŠ Završje, OŠ Podrute

Ključne riječi: Različitost, udruga Mlada pera, Top generacija, osnovnoškolci, mladi autori, mali literati

Link: http://www.mlada-pera.medjimurje.info/
E-mail: udruga@mlada-pera.medjimurje.info

Naslov: Različitost je najzanimljivija boja života
Autori: Literati osnovnih škola
Broj stranica: 280
Nakladnik: Udruga Mlada pera
Godina izdanja: 2018.
ISBN: 978-953-59960-0-2
Tisak: digitalni tisak knjiga - print na zahtjev 


Kako naručiti knjigu? Proces online kupovine jednako funkcionira za sve kupce, s jedinom razlikom u tome što što kupci iz inozemstva za područje dostave moraju odabrati "Europa" ili "Ostale zemlje svijeta", a za vrstu plaćanja WSPay (kreditna kartica) ili Virmanom (bankovni transfer).

Molimo kliknite ovdje za detaljni vodič kroz proces narudžbe ili nas kontaktirajte za više informacija.

Trenutno nema recenzija za ovaj proizvod.